Úvod | Úvod | Základní Info | Zrušení LGO 07 |

Cesta a přejímka
- Foto cesta
Zahájení
- Foto zahájení
Etapa 1.A
- Foto Etapa 1.A
Etapa 1.B
- Foto Etapa 1.B
Etapa 2.
- Foto Etapa 2.
Program

 

 

 

Radek Havrda
vítěz Trophée Grande Odyssée 2007

Český tým Radek Havrda humi Odyssea 2007 dosáhl ve dnech 13. - 15. 1. 2007 jedinečného a pro celý český long-distance mushing přelomového výsledku. Na závodě Trophée Grande Odyssée ve francouzské alpské oblasti Haute Maurienne Vanoise zvítězil nad kompletní špičkou Long-Distance musherů kontinentální Evropy.

Průběh letošní zimy je více než komlikovaný, vysoké teploty, špatné sněhové podmínky, zrušení původně plánovaného závodu La Grande Odyssée na 1000 km, na který se Radek Havrda připravoval, přinášel Radku Havrdovi více komplikací, než sportovních radostí.

Po zrušení La Grande Odyssée nám pořadatelé zaslali nabídku k účasti na zkrácené verzi závodu nazvané Trophée Grande Odyssée 2007 na 220 km. Šestnáct týmů ze šesti evropských zemí se postavilo na start tohoto náročného závodu alpským terénem s velkým převýšením a vysokou nadmořskou výškou.
V první noční etapě, v důsledku chyby způsobené nedostatkem zkušeností v alpském prostředí, sice tým Radka Havrdy rozhodně nezazářil. Ovšem v následujících dvou etapách již dominuje rozdílem třídy a celkově získává pro český mushing premiérové vítězství v mezinárodním long-distance profi závodě. (Podrobnou reportáž, doplněnou fotografiemi, jednotlivých dní tohoto závodu najdete na tomto webu.)

Věřím, že tento úspěch bude správným impulsem pro přípravu na příští ročník La Grande Odyssée s celým dvoutýdenním programem, 1000 km trati a 25 km převýšení.

Velký podíl a dík za účast na tomto úspěchu patří partnerům:

© design & programming InVite